Publikácie

Naše občianske združenie vydalo a záujemcom ponúka tieto publikácie:


Kniha Liptovská paličkovaná čipka - súčasť nášho života, Marta Hauserová, Vladimír Hauser a kolektív čipkárok OZ Pôvabnica Turca

V tejto publikácii je detailne rozkreslených 78 vzorov a ich variácie, 36 z nich doteraz nebolo publikovaných. Kniha zrozumiteľným spôsobom približuje rozmanitosť a krásu liptovskej paličkovanej čipky. Vzory sú detailne rozkreslené (na úrovni jednotlivých párov, alebo až nití), doplnené fotografiami hotových čipiek. Predlohy sú spracované tak, aby ich bolo možné navzájom kombinovať. Každá čipkárka si teda ľahko môže zostaviť vzor podľa svojho vkusu. Publikácia zachytáva nielen aplikáciu vzorov na čepce, ale aj na súčasný odev a iné predmety dennej potreby. Formát A4, 96 strán, farebná tlač, pevná väzba, cena 25 eur.

Predaj knihy sa začne na pripravovanej akcii dňa 4. 3. 2020. Následne bude možné knihu objednať aj e-mailom na povabnicaturca@gmail.com. Podrobné podmienky objednania našich publikácii sú uvedené nižšie.


*******************************************************************************

Kniha Tajomstvá liptovskej čipky - Mária Čobrdová, Marta Hauserová a kolektív


Kniha je venovaná problematike paličkovania liptovskej čipky. Obsahuje viac ako 36 podrobných predlôh spolu s fotografiami hotových vzorov. Formát A4, 119 strán, farebná tlač, pevná väzba, cena 13 eur. Ukážku knihy a ďalšie informácie nájdete tu: kniha Tajomstvá liptovskej čipky.

*******************************************************************************

Brožúra 16 veľkonočných vajíčok - kolektív autoriek občianskeho združenia Pôvabnica Turca

Brožúra je voľným pokračovaním knihy Tajomstvá liptovskej čipky. Ukazuje jeden z mnohých spôsobov využitia liptovskej čipky. Obsahuje 16 podrobných predlôh veľkonočných vajíčok s rôznymi vzormi liptovskej čipky. Všetky predlohy sú zároveň doplnené ukážkami hotových vajíčok. Formát A5, 40 strán, farebná tlač, cena 8 eur. Ukážku brožúry nájdete tu: brožúra 16 veľkonočných vajíčok.

*******************************************************************************

Brožúra Oblúky a rohy v liptovskej čipke - kolektív autoriek občianskeho združenia Pôvabnica Turca

Brožúra je voľným pokračovaním knihy Tajomstvá liptovskej čipky. Ukazuje možnosť aplikácie zúbkov na okolky dečiek. Je riešená formou stavebnice, takže je možné zostaviť si dečku ľubovoľného tvaru. Formát A4, 48 strán, farebná tlač, cena 16 eur. Ukážku brožúry nájdete tu: brožúra Oblúky a rohy v liptovskej čipke.

*******************************************************************************

Brožúra Vianočné ozdoby s prvkami liptovskej čipky - Občianske združenie Pôvabnica Turca

Brožúra je voľným pokračovaním knihy Tajomstvá liptovskej čipky. Ukazuje možnosť aplikácie vzorov na vianočné ozdoby. Brožúra obsahuje spolu 78 podrobných predlôh vianočných ozdôb. Formát A4, 36 strán, farebná tlač, cena 14 eur. Ukážku brožúry nájdete tu: brožúra Vianočné ozdoby s prvkami liptovskej čipky.

*******************************************************************************

Spôsob objednania publikácii

V prípade záujmu je možné publikácie objednať  e-mailom na povabnicaturca@gmail.com, prípadne telefonicky. V záujme zjednodušenia a urýchlenia vybavovania Vašich objednávok je potrebné v objednávke uviesť nasledovné úaje:

  • Meno, priezvisko a adresa odberateľa,
  • adresa pre doručenie zásielky (ak je iná ako adresa odberateľa),
  • upresnenie počtu a druhu objednávaných publikácií,
  • spôsob platby (vopred prevodom na náš účet, zaslanie tovaru na dobierku, osobný odber),
  • je vhodné uviesť telefónny kontakt.

Platba vopred:
V prípade, že sa rozhodnete zaplatiť za tovar vopred na náš účet, zašleme Vám email s údajmi potrebnými k realizácii prevodu. O odoslaní zásielky Vás budeme informovať.

Platba na dobierku:
V prípade, že Vám máme tovar doručiť formou dobierky, budeme Vás tak isto informovať o odoslaní zásielky.

V prípade, že žiadate publikácie zaslať poštou, bude k cene publikácii pripočítaná cena poštovného podľa aktuálneho cenníka Slovenskej pošty, ako aj cena balného.

Osobný odber:
Tovar je možné prevziať osobne v mieste sídla nášho OZ v termínoch našich pravidelných stretnutí. Počet a druh publikácií je potrebné vopred ohlásiť aspoň deň vopred mailom na povabnicaturca@gmail.com, alebo telefonicky.

Publikácie je možné tiež zakúpiť na akciách pre verejnosť, ktorých sa naše OZ pravidelne zúčastňuje. V tom prípade Vám tiež odporúčame rezervovať si príslušný počet publikácií.

Zásielku odporúčame otvoriť priamo pred poštovým doručovateľom, alebo priamo na pošte. Prípadné poškodenie obsahu je totiž potrebné ihneď reklamovať. Predídeme tak zbytočným problémom.